Teslu vyšetřuje FBI

Jako by nestačila nedávná kauza ohledně ovlivňování akcií Elonem Muskem na Twitteru, už se řítí na Teslu další, možná ještě větší problém. I v tomto případě v hlavní roli hrají sociální sítě. Tentokrát se však má jednat o mystifikací investorů. Existuje totiž podezření, že Musk prostřednictví sociálních sítí investorům lhal ohledně produkčních číslech vztahující se k Modelu 3. Vzhledem k tomu, že jeho sliby ani zdaleka nekorespondovaly s realitou, zajímá se o celou kauzu FBI. Je však nutno dodat, že společnost Tesla všechna data dobrovolně FBI předala ihned, jak ta o to požádala. Celá záležitost tak nemusí být tak závažná, jako o tom informovala některá média.
tesla kompresor
Díky mluvčímu společnosti také víme, že se stále jedná pouze o neformální záležitost a je tedy jenom a pouze na samotné společnosti, zda-li vše, co vyžaduje FBI, jí také vydá. Zatím totiž neproběhlo ani žádné oficiální předvolání hlavních postav Tesly v čele s Elonem Muskem. I když se jedná o poměrně čerstvou zprávu, FBI si vyžádala podklady a data již na začátku roku 2017. Od té doby, alespoň dle mluvčího společnosti, nic dalšího úřad pro federální vyšetřování nepožadoval.
auto na el. pohon
Stále je tedy možné, že se jedná pouze o bouři ve sklenici vody. Elon Musk je známým uživatelem sociálních sítí a informace o produkci jednotlivých modelů zveřejňoval již mnohokrát předtím. Dobrým příkladem je slib, který dal přibližně v první polovině roku 2017. Tehdy slíbil, že Tesla dokáže vyrobit do konce roku okolo dvaceti tisíc automobilů Model 3, ale jeho továrny nezvládly v dané lhůtě vyprodukovat ani tři tisíce kusů. Je otázkou, zda-li lidé v Tesle věděli, že vyrobit dvacet tisíc aut během půl roku je nerealistické, nebo jen přecenili své síly. Každopádně by se měl Elon Musk pro příště krotit ve svých odhadech, nebo je alespoň nezveřejňovat na Twitteru.

4/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup