Vysavače dna bazénu jsou potřebné příslušenství

Chcete-li ušetřit čas a využít jej na něco jiného, anebo byste rádi měli bazénovou nádrž připravenou k ranní koupeli, máte možnost využít robotický vysavač, který pracuje samočinně, třeba přes noc. Tyto systémy mají svůj vlastní pohon i filtrační zařízení a jsou zcela nezávislé na jakýchkoli vnějších okolnostech. Dovedou monitorovat dno bazénu tak, aby se po něm pohybovaly efektivně, pohyb ovládá malý počítač a tomu také odpovídá cena těchto výrobků. Plná automatizace zkrátka není zadarmo.

bazén s krásným výhledem

Zdají-li se vám robotické vysavače příliš drahé, můžete si zvolit poloautomat. Ten má sice vlastní pohon, ale připojuje se pomocí hadice k vašemu filtračnímu okruhu. Korzuje po dně nádrže ovšem náhodně a tak nemáte jistotu, že se dostane všude, kam by měl. Podstatnou výhodou je ovšem cena poloautomatů, která bývá mnohem nižší, než u robotických systémů.

kachnička na hladině

Třetí volbou pro očistu dna bazénů jsou ruční nástavce na teleskopické tyče, tzv. ruční bazénové vysavače. Je to obdoba nástavců na klasický sáčkový vysavač na koberce a princip je v zásadě velmi jednoduchý – nástavec připojíte hadicí k filtračnímu okruhu, uchopíte jej do rukou a počínáte si tak, jako byste odsávali nečistoty z koberce v obýváku. Primitivní, ale nesmírně účinné. Neměli byste ovšem zatracovat či zesměšňovat ruční čištění, právě to má spoustu výhod. Jedna jsou nástavce za pár stovek, takže nezatíží vaši peněženku, a pak, jste-li důslední, vyčistíte plochu dna naprosto perfektně.

Bonusem ručního čištění je pohyb, a to dokonce ideální pro všechny svalové partie, kdy zaměstnáte i břišní a zádové svaly a další ochablé svalstvo. Rozproudíte v těle lymfu, podpoříte činnost vaší imunity, což se může hodit i proti infekčním chorobám. Pro toho, kdo vykonává sedavé zaměstnání, je ruční čištění vhodným doplňkem ke sportovním aktivitám, i když máte doma třeba robotický vysavač.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup