Úspora za svícení

Každoroční zdražování elektřiny je už koloritem nejen v naší zemi, ale takřka v celé Evropě. Proti zdražování se dá ale účinně bojovat. Můžete si například pořídit dostatečný počet spořivých zdrojů světla a zvýšenými platbami za elektřinu se pak již nebudete muset zabývat. Na trhu se dají pořídit různé spořivé žárovky, ale bezkonkurenčně nejefektivnější jsou LED žárovky, které dokáží svítit dlouho, kvalitně a hlavně bez toho, aniž by zbytečně zatěžovaly váš rodinný rozpočet.
samostatná žárovka
Vyšší cena
U led žárovek může být problém jejich cena. Ta je oproti klasickým žárovkám poměrně vysoká, ale rozhodně se nejedná o nic mimořádného. Je třeba brát na zřetel fakt, že i když je pořizovací cena nemalá, jedná se o investici do budoucna. Pokud si pořídíte například kvalitní oblečení, udrží si svou kvalitu velice dlouho a vy nebudete muset tak často obměňovat svůj šatník. A stejné je to i s LED žárovkami.
nebe a žárovky
Svítí dlouho
Jedním ze základních rysů všech LED zdrojů světla je jejich dlouhá životnost. Ta je na opravdu vysoké úrovni. Dle typu může takováto žárovka svítit od 15 – 30 000 hodin, což je oproti klasice extrémní nárůst. Standardní vláknová žárovka dokáže vykonávat svou službu jen zhruba dva tisíce hodin. Není to málo, ale rovněž to není ani nic extra.
Minimum tepla
Každý někdy určitě zkoušel chytit zapnutou vláknovou žárovku a nejeden se přitom popálil. Tento druh žárovek totiž přeměňoval v mnohem větší míře elektrickou energii na teplo než na světlo. I díky tomu tolik „žraly“ a zároveň měly nízkou životnost. Na zapnuté LED žárovce můžete mít ruku klidně celý den. Určitě se nepopálíte. Po celou dobu zůstane studená.
staré lustry
Více znamená lépe
Nemalé úspory dosáhnete i s několika málo LED žárovkami, ale pokud to myslíte se šetřením opravdu vážně, nebojte se vyměnit veškeré vláknové žárovky za moderní typy . Možná vás může trochu vystrašit jejich pořizovací cena, ale vězte, že tato investice se více než vyplatí.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup