Před plaváním čištění

Vodní plocha na zahradě nemůže jen tak stát a pomalu, ale jistě se ničit. Je potřeba, aby se o ní někdo staral, jinak bude k účelům koupáním nepoužitelná.

Před plaváním čištění

Koupit si v současné době na zahradu nebo dvorek koupací plochu nemusí být tak finančně náročné jako v minulosti. Jen to chce vědět jakou. Přeci jen, je jich celá řada a valná část z nich je nejen drahých, ale zároveň je k jejich realizaci nezbytné provádět různé stavební práce, což se každému tak úplně nelíbí. Naštěstí ty nejlevnější koupací plochy nepotřebují hloubit žádné jámy, aby byly plně funkční. Nadzemní bazény lze prostě jen složit a pak používat. I když tak jednoduché to nebude. Stejně jako zapuštěné modely, tak i ty nadzemní je potřeba důkladně čistit, jinak se voda v nich zcela zničí a bude potřeba ji vyměnit.

Interiérový bazén

Aby k tomu nedošlo, je nezbytné pořídit si celou řadu chemických prostředků, které mají za cíl těmto druhům nepříjemnosti zabránit. Není potřeba se obávat toho, že by se jednalo o vyloženě drahé preparáty. Valná většina z nich se dá sehnat kupodivu docela levně a v poměrně objemném balení.

Chemie

Tyto chemické preparáty je dobré používat s železnou pravidelností. Právě oni jsou první obrannou linií před špinavou vodou. Dávkovat by se měly podle obalu, nikdy ne podle oka. Laik většinou nerozpozná, jaká dávka je moc nebo ještě málo. Co se týče jednotlivých typů dezinfekce, je opravdu z čeho vybírat. Asi největší popularitě se nyní těší chlór, který je známý u široké veřejnosti hlavně díky svému nezaměnitelnému štiplavému zápachu. Pak je tu i aktivní kyslík, který funguje podobně dobře a své fanoušky má i mořská sůl. Ta však musí být využívaná společně se solonizační jednotkou.

Plavecký bazén

Čistě stěny

I když je chemie nejdůležitější, jen o něco méně důležité je starat se o čistotu stěn, respektive dna. To není třeba dělat kartáčem jako kdysi, ale za pomocí speciální vysavačů. Existují tři základní typy – ruční bazénový vysavač chlorito.cz, poloautomatický a automatický vysavač. Ruční verze je nejlevnější, ale zase se s ní člověk nadře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup