Peníze nebo láska?

V dřívější době, za dob našich babiček a dědečků, byla láska více než cokoliv jiného. Láska byla probíraným tématem všech žen a také snem každé z nich. Láska byla největším štěstím a tím nejcennějším, co nás mohlo v našich životech potkat.
finanční zisk.jpg
Ale je tomu tak i v současné moderní době? Lidem se v posledních několika letech (možná i desetiletích) změnily jejich priority.  Pro většinu lidí je největším štěstím když dostanou v práci přidáno nebo když se dobře vdají za bohatého pána- ale tak není na tom nic nepochopitelného, protože láska jim přeci nezaplatí luxusní život, kterým chtějí tyto dámy žít.
Je člověk doopravdy šťastný, když má peníze a nemá lásku? A je šťastný naopak člověk, který má lásku, ale nemá peníze?
Člověk bez lásky si sice může koupit všechno, ale nikdy mu to nepřinese vnitřní mír. Vždycky bude mít prázdné místo uvnitř sebe, které bude vyplňovat koupenými věcmi. Po čase, kdy bude mít koupené vše, co chce a stále nebude šťastný, začne to prázdné místo, které bude větší a větší vyplňovat alkoholem a drogami.
Člověk, který má naopak lásku (která mu přináší vnitřní mír a pocity štěstí), ale nemá peníze, má starostí s tím, z čeho zaplatí účty za bydlení, za jídlo a za ostatní své potřeby. Bude strádat, protože nebude uspokojovat své potřeby a za lásku si zkrátka jídlo nekoupí.
vytetované kotvičky.jpg
V dnešní době není nic neobvyklého, když se žena rozhodne upřednostnit kariéru před vlastním dítětem. Mateřství je tím největším darem a tím největším štěstím, které může ženu potkat a i přes to se žena radši rozhodne pro peníze. Možná toho lituje v pozdějším věku, když zestárne a vidí, jak její přátele tráví čas se svou rodinou, vnoučaty, ale ona ne.
Závěrem napíši jen to, že peníze jsou pomíjivým štěstím, zatímco láska, ze které vznikne rodina, je štěstí, které bude navždy s námi. Každý by si měl srovnat své priority.

3.5/5 - (8 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup