Mužská rýmička

Je vědecky dokázáno, že rýma u mužů má průběh horší, než je tomu tak u žen. Rozhodně ale není smrtelná. Asi nikoho nepřekvapí, že ženy, jsou při rýmě svých partnerů, kteří jsou navíc nervózní nebo ufňukaní, tak akorát na nervy. Ženy ale bohužel budou muset změnit svůj postoj. Co stojí za tím, že rýma u mužů má mnohem horší průběh?
Nikoho určitě nepřekvapí to, že je rýma nejčastějším onemocnění. Zdaleka se ale nejedná o smrkání. Při rýmě jsou nejvíce zasaženy oči a může se stát, že se infekce přesune na oční spojivku. K tomu všemu si ještě přidejte bolest hlavy, kýchání, kašel, za který navíc mohou hleny v krku a nemoc je zde.
ponožky s tučňáky
Australští vědci přišli s důkazy, že je pro muže rýma nesnesitelnější než pro ženy.
Podle testů, které byly prováděny, zvládá ženský imunitní systém infekci mnohem lépe a to navíc před menopauzou. S poklesem hormonů přichází ale silnější příznaky a s rýmou se již hůře vyrovnávají ženy. Za vším je tedy třeba hledat ženské hormony.
Při laboratorních testech byl znát rozdíl v reakci žen a mužů na chřipkové viry. Imunitní systém reagoval zcela odlišně. Samotný profesor, který se na výzkumu podílel, přišel s tím, že budou zkoumat, jestli se dají ženské hormony využít při výrobě vakcíny.
osoba v dece
Jak bychom se měli chránit před rýmou? Vhodné je vyhýbat se zakouřeným místům. Nikdy byste neměli chodit tam, kde je hodně lidí. Jen tímto způsobem omezíte možnost přenosu této infekce. Měli byste se ale otužovat a procházet se na čerstvém vzduchu. Nikdy byste se neměli vyhýbat pohybu, který vede k tomu, aby byl váš organismus posílen.
Myslete na to, že kapky do nosu bývají návykové a nedají se používat dlouhodobě. Vyzkoušet byste ale měli mořské roztoky, které minimalizují hleny a odstraní infekci. Zapomenout byste neměli ani na vonné oleje, které váš nos dezinfikují.
Zatočte s rýmou, co nejrychleji to jen půjde.

4.4/5 - (5 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup