Módní, praktická a zároveň zdravotní domácí obuv

Pokuste se sami sobě položit otázku, zda je vaše domácí obuv tím, co posiluje vaše nohy tak, aby tělesnou schránku dobře nesly, aby vás netrápily bolesti páteře, aby bylo držení těla v souladu s přirozeným stavem.
Možná vás napadá, že na domácí obuvi přece tolik nezáleží, že těch pár hodin doma můžete chodit v docela obyčejných papučích z tržnice. Pokud jde o pár desítek minut, tak jistě o nic nejde, ale jestliže se přezouváte do přezůvek i na pracovišti a trávíte v nich více než tři hodiny denně, pak se situace mění.

pantofle na prodej
V současné době je trh zaplaven stovky různých modelů pánské a dámské domácí obuvi, která odpovídá módním trendům. Statistiky potvrzují, že více než 60 procent lidí se alespoň snaží obouvat v domácnostech a na pracovištích zdravotní pantofle. Mají anatomickou stélku a chodidlo je sevřeno s obuví zpravidla dvěma koženými nebo plastovými přezkami. Jsou to módní a zároveň po zdravotní stránce přijatelné modely.
Anatomická stélka je prvním předpokladem k tomu, aby chodidlo tvořilo přirozenou klenbu, nebortilo se a nedocházelo k jevu příčně nebo podélně ploché nohy. Bohužel však stále značný počet výrobců, dokonce i značkových, produkuje nevhodnou obuv s rovnou stélkou, a takřka polovina populace nemá podle zkušených ortopedů chodidla v dobrém stavu.
nohy v pantoflích

Zdravotní pantofle s jedním páskem

A právě někteří odborníci prokázali zajímavý vliv jednoho typu domácí obuvi na optimální vývoj stavby dolních končetin. Zdá se to možná neuvěřitelné, ale takovou obuv mnozí z vás dobře znají. Jsou to docela obyčejné korkové pantofle s jedním páskem. Mají anatomickou stélku, ale podstatné je, že mají právě ten jeden jediný pásek. Ten je totiž umístěn právě v místě, které je pro naši chůzi velice důležité. Celá konstrukce obuvi vám může připadat až příliš primitivní, ovšem právě v oné jednoduchosti spočívá krása i veškerý důvtip.
pantofle na písku
Při chůzi je noha držena pouze jedním páskem v místě nártu prstních kloubů. Po nadzvednutí nohy od země dojde k tomu, že se přirozeně vyklene v příčném i podélném směru, což způsobí právě napínání svalů chodidel. Kdyby měla obuv již dva pásky, ty nohu pevně zafixují a tím pádem pak svalstvo ochabuje a klenba se postupně začíná bortit. Jediný pásek obyčejných korkáčů s anatomickou stélkou totiž zmůže mnohem víc, než celý lékařský tým ortopedů. Tato obuv se naštěstí stále vyrábí, v minulosti byla oblíbena zejména mezi zdravotnickým personálem, a někteří lékaři ji vyzdvihují i dnes. Říká se, že nejlepší je vždy vlastní zkušenost, a tak lze jen potvrdit, že po půl roce chození v této obuvi dojde k výraznému zlepšení se zborcenou klenbou a problémů s páteří, držením těla, bolestmi hlavy, a dokonce i s psychickými problémy.

5/5 - (2 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup