Magické kočky

Od nepaměti provází zvířata lidská pokolení. Nejen jako společníci, ale sloužili i k magickým rituálům. Pro tyto účely byly oblíbené zvlášť kočky. V Egyptě patřila mezi posvátná zvířata a ublížit jim, bylo zapovězené. Egypťané věřili, že kočka je převtělením bohyně Bastet, byla proto uctívána. Pokud obývala domov se svým pánem, byla zárukou štěstí a ochrany domu.

obličej kočky

Někdo kočky nemá rád, jiný je jimi okouzlen. Mají své podmanivé kouzlo, nezávislou povahu a uhrančivý pohled.

Černá kočka byla symbolem čarodějnic. Jsou jí přisuzovány magické a mystické schopnosti. Je to zvíře málo čitelné a nepředvídatelné. Protože jsou to tvoři převážně noční, staly se symbolem temna a zla. Ke kočkám se také váže přísloví, že pokud vám černá kočka přeběhne přes cestu, budete mít smůlu. V některých zemích, naopak pokud spatříte černou kočku, budete mít štěstí. Myslíte, že je na tom něco pravdy?
černá kočka

Přesto se jim rozhodně kouzlo nedá upřít. Dokáží nasát z člověka pozitivní i negativní energii. Vycítí, zda vás trápí zdravotní problém a svým vrněním se vás bude snažit uklidnit.

Předení kočky působí na člověka velmi pozitivně. Tato zvířata slouží jako účinný prostředek při stresu a depresím. Díky tomu se také úspěšně používají pro felinoterapii.

Felinoterapie, stejně jako canisterapie, se využívá k podpůrné léčbě člověka, při jeho psychických nebo psychosomatických potížích. Ne každý kočičí jedinec se pro tuto práci hodí. Vybírají se zvířata s pohodovou a klidnou povahou. Přímý kontakt se zvířetem přináší nemocnému člověku radost a pozitivní zážitek. Felinoterapie se využívá jak u dětí, tak dospělých, obzvlášť u seniorů. Nemocní mají možnost osobního kontaktu se zvířetem. Často je to jediný podnět, který je jim umožněn.

Ať už kočky patří mezi vaše oblíbence nebo ne, mějte na paměti, že mnoha lidem jsou prospěšní, možná právě pro jejich magické schopnosti.

2.3/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup