Lze mít nerezové zábradlí i jako interiérové?

Asi není třeba říkat, že se zábradlí stalo prakticky nepostradatelnou součástí každého schodiště. Samozřejmě to má své důvody. Tím hlavním a nejdůležitějším je zvýšení bezpečnosti, avšak slouží také jako opora a pomoc ať už při výstupu tak při sestupu, hlavně pak pro osoby s pohybovým postižením.

 

Obecně jsme jej však začali považovat za tak samozřejmou součást našich životů, že mu již prakticky ani nevěnujeme pozornost. Není tedy divu, že si ani nevšimneme, jaká různá provedení může mít, a z jakých rozličných materiálů je vyrobeno.

 

zabradli2

 

Jejich volba samozřejmě závisí především na umístění zábradlí. Například u toho venkovního dnes nejčastěji najdeme nerezový kov, kdežto u vnitřního ten klasický. Dává to i smysl, neboť to exteriérové musí vydržet nejen zátěž způsobenou běžným používáním, ale také tu způsobenou vnějšími vlivy, jako je déšť, sníh, vítr či rychle se měnící teploty.

 

Tím však vzniká otázka, zda je nerezové zábradlí KMK Design skutečně vhodné pouze jako exteriérové. Přeci jen, uvnitř budov jej téměř nenajdeme, ačkoliv by svůj účel splnilo více než dobře. I jeho životnost by byla v interiéru vyšší, neboť by se nemuselo potýkat s již zmíněnými vnějšími vlivy, nýbrž by bylo v téměř konstantním prostředí.

 

zabradli3

 

Samozřejmě existuje důvod, proč jej v interiérech budov nenajdeme, samozřejmě až na pár výjimek. Tím primárním je samozřejmě cena. Ta je totiž u nerezového kovu podstatně vyšší, než u toho klasického. A majitelům nemovitostí se nechce jej používat, když mají k dispozici levnější variantu, která zastane danou službu stejně dobře. To platí jak o veřejných místech, tak i o soukromých domech.

 

Samozřejmě, pokud stavíte či rekonstruujete svou nemovitost, pak je rozhodnutí na vás. Ovšem v naprosté většině případů běžný kov udělá naprosto stejnou službu jako ten nerezový, a za mnohem nižší cenu. Je tedy jasné, jaká varianta se spíše vyplatí.

4/5 - (7 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup