I alergik může chovat domácí zvířátko

Jste-li rodičem alergického dítěte, určitě jste se už alespoň jednou dostali do situace, kdy vaše ratolest žadonila o pořízení domácího mazlíčka. Jak to udělat, aby dítě mělo možnost mít svého zvířecího kamaráda, ale neohrožovalo své zdraví možnou alergickou reakcí, vyvolanou zvířecí srstí?
Jestli patříte mezi ty rodiče, kteří se rozhodli alergickému dítěti chov domácího zvířátka dopřát, určitě si nejdříve zjistěte, jaký druh vybrat.
Nejjednodušší volbou, bude pořízení vodní nebo suchozemské želvy.Zvířátka jsou to sice milá a na pozorování jistě zajímavá, ale přeci jen pomazlení s nimi, nebude to pravé. Většina dětí totiž touží po pejskovi, kočce nebo králíkovi. Ani chov těchto zvířátek není při správném výběru, pro alergiky nemožný.
hlava želvy
Mezi zástupce bezsrstých koček patří například plemeno Sphynx. Tyto kočky jsou nejen zcela bez srsti, ale jsou velmi přítulné a společenské. Je pravda, že někoho může jejich zvláštní vzhled poněkud překvapit nebo dokonce odpudit..
Bez srsti si můžete pořídit i skinny morčátko. Tato morčata se velice dobře ochočí. Pro děcko se mohou stát vítaným společníkem.V případě pořízení tohoto morčete, si nezapomeňte uvědomit, jestli nemáte alergii na seno. Musíte vzít také v potaz, že pořizovací cena těchto bezsrstých mazlíčků, bude o něco vyšší, právě pro jejich jedinečný vzhled. Také péče o jejich kůži je trochu náročnější.
kočky bez srsti
Chcete přeci jen raději pejska? Pak pro vás přichází v úvahu Mexický nebo Peruánský naháč. Tato psí plemena potřebují častěji koupat a ošetřovat pokožku vhodným krémem.
Jestli se opravdu pro pořízení zvířátka rozhodnete, konzultujte to raději nejdříve s lékařem. Předejdete tak nepříjemným situacím, kam zvířátko umístit v případě, že ho nebudete moci mít doma. Dodržujte také veškerá hygienická pravidla a zvířata udržujte v čistotě. Jen tak povede vaše společné soužití k radosti.

5/5 - (4 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup