Dětská duše v mužském těle

Nikdo z nás nemá žádného dvojníka, každý je jedinečný a dokonce i jednovaječná dvojčata mají odlišné otisky prstů a pochopitelně i rozdílné životní vzory, touhy a potřeby. Platí to úplně stejně pro muže i pro ženy.
Nikoho tedy nelze zaškatulkovat podle nějakého schématu a také nikdy o nikom nelze tvrdit, že se zachová přesně tak, jak si někdo bude přát. I přes to všechno mají všichni muži společné znaky. Kromě přirozené sexuální touhy jsou muži ve své duši stále hravými dětmi. Ačkoliv se tuto vlastnost někdy snaží zamaskovat falešné ego jistou nadřazeností, tvrdostí a pýchou, většina mužského pokolení, když se stanou hrdými otci svých dětí, přenesou se spolu s nimi i do svého dětství.
dědeček a vnuk
Ženy milují právě takové citlivé muže, kteří mohou být navenek na první pohled velmi robustní svalnatí, působit jako hromotluci, jimž není radno křížit cestu, ale jakmile se uvolní a začnou se svými ratolestmi běhat po lese, skotačit na zahradě, stavět hrad na pískovišti, anebo domeček z Lega, každá máma ihned v duchu vysloví jedinou větu: „Tak tohle je ten správný chlap, kterého mám ráda.“
voják u dětí

Hravost

Zralé ženy, které cítí, že přišel jejich čas rodit a vychovávat potomky, přijímají svou roli starostlivých matek velice pokorně, s noblesou a s jistým pocitem vnitřního naplnění. Muži se jako otcové rodin cítí nejlépe právě tehdy, mají-li příležitost vyjádřit svou pravou podstatu a povahové rysy, které souvisí s hravostí. Nejlépe se to daří těm, kteří se nesnaží zamaskovat svou duchovní podstatu siláckými projevy dominantního pána tvorstva, ale naopak uvolní opratě a vybaví si své dětské touhy, sny a přání. Lépe tak se svými dětmi komunikují, snáze vnímají jejich pocity a není pak obtížné plnit jim jejich přání a být jim patřičným vzorem. Často pak můžete slýchat přísloví, že jablko nepadá daleko od stromu, a to bývá zpravidla v okamžiku, kdy děti obdivují svého otce, který se chová přirozeně, a hraje si s nimi jako malý kluk.
rodinka s batoletem
Máte-li tedy pocit, že jste sevřeni předsudky a společenskými konvencemi, co by měl každý chlap dělat, a jak by se měl chovat, nezapomínejte, že řada z nich jsou jen uměle přetvořené nástroje pro něco nepřirozeného, a že zrovna nemusí korespondovat s tím, co vnímáme svým pocitem jako správné a žádoucí.

4/5 - (5 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup