Co je to dezinsekce

Ať už je váš domov sebelépe udržovaný, vždy je šance, že se k vám nastěhují nevítaní zvířecí hosté. Obvykle se jedná o myši, které zde nachází domov především na podzim, kdy hledají úkryt před blížící se zimou, škvory, štěnice, mravence či blechy.

 

Je jasné, že o tyto nájemníky nemáme zájem, a to hned z několika důvodů. Tím prvním je, že mohou snadno poškodit náš majetek či znehodnotit potraviny. A to je něco, co nikdo z nás rozhodně nechce. Mnohem závažnější je však fakt, že tito škůdci mohou přenášet nejrůznější nemoci. Je tedy samozřejmé, že je potřeba se jich co nejdříve zbavit.

 

mys3

 

Pokud chceme mít co největší úspěch a mít jistotu, že jsou skutečně všichni pryč, nezbude nám nic jiného, než zavolat profesionála. Zde je však potřeba si uvědomit, že se můžeme setkat i s termíny, u kterých nám na první pohled nebude zřejmé, co vlastně přesně znamenají.

 

Jedním z těchto výrazů je i dezinsekce. Na první pohled se toto slovo podobá desinfekci, avšak je jasné, že zde půjde o něco jiného. Tato služba je však v nabídce většiny deratizačních firem. Co se tedy pod tímto výrazem skrývá?

 

blecha

 

Jednoduše řečeno, jedná se o hubení hmyzu v domácnosti. A je pravdou, že právě ten patří k nejčastějším nezvaným hostům. Příkladem mohou být třeba švábi či škvoři, se kterými se setkal snad každý. V této službě jsou však zahrnuti například i mravenci, blechy či štěnice.

 

Je tedy jasné, kdy se nám vyplatí si o tuto službu zažádat – totiž ve chvíli, kdy budeme mít doma větší počet nezvaných hmyzích hostů. Je tedy jasné, že zde nejsou zahrnuty například myši či potkani.

 

Můžeme se samozřejmě ptát, proč je nutné takovéto rozdělení. Proč si zkrátka nemůžeme objednat deratizaci? Jednoduše proto, že hmyz i savci, jako například myši, mají poněkud odlišnou biologii a metabolismus. Působí na ně tedy jiné látky, a je jich také potřeba jiné množství. Je tedy potřeba předem vědět, co bude potřeba. Jen tak se dočkáme úspěchu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup