Čištění koberců – co je důležité vědět

Koberec dokáže váš domov zútulnit, ztlumit zvuky ale i tepelně izolovat. Je stále populární nejen mezi námi, ale milují ho také zvířata. I díky tomu na něm lehce zanecháte stopy od jídla, pití ale i prachu. Právě proto, je potřeba o něj pravidelně pečovat. A to nemluvíme jenom o vysávání. Důležité je, jednou za čas, zvolit profesionální metodu čištění koberců. Díky tomu bude zachována větší životnost koberce, neztratí se barvy a oceníte to především pokud trpíte alergiemi, nebo máte domácího mazlíčka.

Hloubkové čištění oceníte především pokud máte mazlíčky

Ne nadarmo se říká, že koberec je lapač prachu. I když ho pravidelně vysáváte, vždy v jeho struktuře naleznete prach z okolí domu, rušné ulice nebo bakterie. Pozor si musíte dát také na roztoče, kteří se sice neusazují v kobercích, ale výkaly roztočů se mohou v koberci objevit. Pokud máte v domě vlhčí vzduch, pozor i na plísně. Poslední a také nejobvyklejším důvodem, proč zvolit profesionální služby, je odstranění skvrn. Je důležité, abyste věděli z čeho skvrna vznikla, protože pak bude jednodušší ji, díky zvolením té správné metody a chemie, zcela vyčistit.

Metod čištění koberců je hned několik. Nejčastější je tzv. mokré čištění, které však není vhodné pro všechny typy. Na trhu můžete najít parní čištění, ale i suché čištění, které se dělá pomocí speciální pěny, nebo granulátem. Každý způsob má své plusy a mínusy a proto je vždy dobré rozhodnout se na základě prohlídky.

Nejdůležitější je zvolit správnou metodu

Firmy, které se zabývají čištěním koberců většinou nabízí i jiné služby. Například renovaci podlah nebo čištění čalounění. Společnost Wismont se zabývá hloubkovým čištěním již několik let a nabízí jen ty nejkvalitnější služby šité přímo na míru, jak můžete vidět v galerii čištění https://www.wismont-cisteni.cz/galerie/. Vždy provádí tzv. inspekci, kdy s vámi zkonzultují situaci a na základě toho pak zvolí ten správný a efektivní způsob. Z toho se také odvíjí konečná cena.

4.7/5 - (4 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup