Dovolená na Bahamách


Stát tvoří část Lucayského souostroví: 30 větších, 700 menších a asi 2400 korálových ostrovů.


Pouze třicet jich je obydlených. Souostroví svůj název získalo díky španělským dobyvatelům, kteří vodu kolem nazývali Baja Mar. Později vznikl současný název.


Hlavní město je obchodním, bankovním a politickým centrem státu. Hlavní roli zde hraje turistický ruch. Z něj pochází asi 60% příjmů a také v něm pracuje asi polovina obyvatel.
golfový vozík


Funguje zde víc než dobře jak letecká, tak námořní doprava.


Hovoří se tu anglicky. Měnou je bahamský dolar.


Pokud máte rádi subtropické klima, které je ochlazované vzduchem, je čas strávený na Bahamách pro vás to pravé.  V létě se tu dočkáte teploty okolo 28 °C, v zimě díky Golfskému proudu většinou neklesá teplota pod 20°C.  I když se občas stane, že v zimě tu teplota klesne i pod 10°C.


Turisté často vydávají peníze za dovolenou zde jen proto, aby viděli na vlastní oči, kde James Bond pronásledoval zločince. V Nassou se točily filmy, Nikdy neříkej nikdy (remake z roku 1983), Casino Royale a Thunderball. Ale dost návštěvníků sem zavítá díky skutečnosti, že tento ostrovní stát je od roku 1954 v bezcelní a bezdaňové zóně.


Hotel Pink Sands Resort


Pětihvězdičkový hotel se nachází na ostrově Harbour Island, ležící východně od hlavní města. Ostrov je známý pro svůj růžově zbarvený písek na plážích. Ty se rozprostírají po celé východní části ostrova, kde najdete i tento resort.
kola na pláži


Interiér je založen na tmavých dřevěných podlahách. Nábytek je ve stylu indies. V posteli si budete připadat královsky, protože nad hlavou se rozprostírá baldachýn. Stoly jsou mramorové. Resosrt se skládá z asi 20 romantických vil. Každá je obklopená zahradou s rozkvetlými květinami, a terasou vybízející k odpočinku. Vily jsou postaveny v klasickém stylu v pastelových barvách. Klimatizace, minilednice, telefon, kabelová TV i připojení k wifi je samozřejmostí.


Grand Isle Resort


Opět pětihvězdičkový hotel se nachází na ostrově Great Exuma u pláže s pískem v barvě slonové kosti a s čirými vodami Smaragdové zátoky. Ostrov je jedním z nejexotičtějších na celých Bahamách.


Díky jemnému vánku je tu po celý rok teplé tropické podnebí.


Hotelový komplex nabízí 78 vil a apartmánů s jednou až čtyřmi ložnicemi. Kombinace ložnic a obývacího prostoru s kuchyní jsou ideální pro pobyt rodin.


Nezapomenutelný zážitek získáte  plaváním s věhlasnými místními prasátky. Další exkurze nabízí plavání se žraloky, nebo setkání s leguány.


 


Ostrov Grand Bahamas, vás okouzlí bílými plážemi, piniovými háji a koloniální architekturou. Navštivte botanickou a zoologickou zahradu v hlavním městě, kde také naleznete mořský svět Crystal  Cay Park a vodní park v Atlantis Resortu. Na ostrově Velká Inagua s městem Matthew Town stojí anglický kostel sv. Filipa a rozlehlá ptačí rezervace nejen plameňáků. Ostrov Abacos je jako dělaný pro milovníky jachtaření.


Vyberte jakýkoliv z ostrovů, užijete si luxusní dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.